Loučení s koncertní sezónou

Loučení s koncertní sezónou

Komorní orchestr Pivovaru Gabriel, vystupující také pod známější a zavedenější značkou Musica academica, zakončil letos koncertní sezónu natřikráte.

Nejprve koncertem v sále kostela Nejsvětějšího Srdce Páně na pražském Náměstí Jiřího z Poděbrad, kde kromě nejúspěšnějších skladeb sezóny představil konsternovanému publiku několik ryze neakademických perliček z oblasti jazzu a filmové hudby.

Následně slavnostně zakončil i zájezdní činnost, a to výletem do Poříčí nad Sázavou, kde koncertoval v kostele sv. Havla, oslavoval v přízemí přilehlého farního úřadu a nakonec v nejužším kroužku rozjímal a debatoval i v jeho prvním patře.

Do třetice sešli se pak členové orchestru poslední červnovou středu se svými skalními příznivci nedaleko největšího pražského metronomu v parku na Letné, kam obětavý vrchní sládek Pivovaru Gabriel dotáhl třicetilitrový sud příjemně vychlazené svijanské desítky. Ano, sezóna se letos sice zapíjela pivem konkurenční značky, ale i v tomto výběru se zrcadlí zkušenosti a znalosti našeho pivního gurua: kvalitní a chutné pivo, byť z masové výroby (Svijany), vhodné pro lehké osvěžení v horkém letním dni (desítka) v přiměřeném množství (60 piv). Akce byla primárně určena pro členy Pivovaru Gabriel, jako obvykle však došlo i na osvětový kontakt s veřejností. Vybraní kolemjdoucí (zvláště ti, kteří s sebou přinášeli kelímky s pivem pochybné kvality, získaným kdesi v hloubi Letné) byli oslovováni a informováni o zásadách vaření poctivého piva, o výhodách jeho konzumace a o znovuobnovené existenci bubenského pivovaru. A tak to má být! Hudbě a poctivému pivu třikrát nazdar!!!

Jan Popelka

2. 7. 2010

Jako sládek jen dodávám, že sud nesli tři statní pivovarští nosiči. Dva vždy poponášeli sud a třetí odháněl žíznivé kolemjdoucí. Díky všem, kteří pomohli akci zorganizovat. Pro matematiky ještě dodávám, že vysoké teploty si vyžádaly na vychlazení sudu 12kg ledu!Surprised


Realizace: BestSite s.r.o., redakční systém CMS K2